Az életem és az írásaim is arról szólnak, hogy keresem a boldogságot, mert nem vagyok hajlandó elhinni, hogy csakis ez a “reális” szürke élet létezik, amit a mindennapi gondok végeláthatatlan sora és annak megoldása tölt ki nap mint nap. Nem vagyok hajlandó elhinni és beletörődni, hogy csak abból áll az életünk, hogy az anyagias világunk és a pénz rabszolgái vagyunk. Hiszem hogy van más út, amit nem egyszerű megtalálni, mert ma a a hamisan vakító neon fények eltakarják a szemünk elől a csillagokat. Ezért kutatom, keresem azokat az igaz fényforrásokat, amik megvilágítják az utat a boldogság felé. Ezeket a fényforrásokat szerencsés pillanataimban magamban is megtalálom, néha-néha felszikráznak, de amikor belezuhanok a hétköznapok “valóságába”, újra és újra elveszítem őket. Ilyenkor külső segítséget kérek, mert szerencsére nem vagyunk egyedül soha. Ezt azóta biztosan tudom, mióta sértetlenül szálltam ki egy feje tetejére állt totál káros autóból az M1-es autópályán. Ott voltak velem, vigyáztak rám. Hogy kik? Nem tudom megmondani, de éreztem, hogy nem vagyok egyedül. Aki volt már életveszélyben, bizonyára tudja miről beszélek. Ezután sokáig kerestem azt az utat, hogy én a modern civilizációban élő ember, aki a “reális való” világban nőtt fel, hogyan tud kapcsolatba lépni azzal, ami ezen az egészen túl mutat. Végül megtaláltam az első lépcsőfokot felfelé. Számomra a JI-KING jelenti már több, mint tíz éve azt a hihetetlen kapcsolatot, amit az EMBER csak igazán kivételes esetekben érezhet meg. Ez az érzés az,amikor tudjuk, hogy többek vagyunk húsnál és vérnél. Amikor érezzük, hogy szeretet vagyunk és energia és bármire képesek vagyunk és hogy sosem vagyunk igazán egyedül. Ez az érzés csak időnként felsejlik bennünk, aztán el is tűnik. A sors könyve, a JI-KING azért nagyszerű, mert kézzel fogható és minden nap használható, mivel a világ talán legrégibb jóskönyve, amely a hagyomány szerint természetfeletti forrásból eredt azzal a céllal, hogy az embert élni segítse és a sorsába beavassa. Aki még nem ismeri ezt a csodálatos könyvet, megtalálja a könyves boltok polcain, érdemes belemélyedni. Az általam jelenleg javasolt művet, Müller Péter írta, ez az egyik magyar változata, amiben bölcs személyes tapasztalatait is megosztja, így igen olvasmányos és érthető. A címe: Müller Péter: JÓSKÖNYV – JI-KING Mindennapi használatra. Mióta használom ezt a varázsos tanácsadó könyvet, teljesen más minőségű az életem. Legszívesebben minden embernek a kezébe adnám, hogy megérezze azt a csodát ami szavakkal leírhatatlan. Azonban tudom ,hogy nincs mindenkinek igénye rá. Ez csak egy lehetőség, egy bölcsességekkel teleszőtt ösvény, amire ha szeretnénk rá léphetünk és járhatunk is rajta, miközben minden lépésünket egy “reális”, “anyagba hullt” világon túl mutató szellemiség segíti egy bölcsebb, boldogabb élet felé.
Idézet a sors könyvéből (Írta Müller Péter):
“A Ji-king az egyetlen könyv, amivel beszélgetni lehet. Kérdezni lehet tőle – s ő válaszol, mint egy élő mester. A kérdés pedig százezerféle lehet, mégis mindig egy: ” Itt és most ez a gondom. Mitévő legyek?” A Ji a sorsbeavatás könyve. Mai nyelven szólva “interaktív” könyv – ősi kínai fogalmak szerint “segítő szellem, aki vezet, tanácsol, óvatosságra int és utat mutat… A Könyv feladata, hogy bölccsé tegye azt, aki rendszeresen fordul hozzá. Nem általános tanítással, hanem éppen azzal tesz bölcsebbé, hogy az élet legkisebb gondjaihoz is tanácsot ad; megmutatva, hogy a hétköznapi eseményeket milyen rejtett, sorsszerű erők működtetik, és hogyan kell azokat értelmesen megoldani. Aki hosszabb ideje kapcsolatban áll vele, kifejezetten úgy érzi, mintha nem is könyvet olvasna, hanem egy bölcs mesterrel beszélgetne. Nem véletlenül írták valaha: ” Bár nincs tanítód, úgy fordulj hozzá, mint a szüleidhez.” Ezt a mondatot viszonylag későn, 2500 évvel ezelőtt jegyezték le, amikor a világ válságba került – ahogy a 18. jósjel mondja “A fény elsötétedett.” Ebben a korban a hiteles tanítók szerepét átvették a könyvek. Mivel a Ji-king elsősorban jóskönyv, már ezen a mondaton is megdöbbenhetsz: nem azt írja, hogy “ha nincs tanítód…”, hanem azt, hogy “bár nincs tanítód…”vagyis a bölcsek, akik belenéztek valaha az eljövendő korok varázsgömbjébe, pontosan tudták, hogy nekünk nem lesz már élő, hús-vér tanítónk, mi könyvekből tanuljuk meg, hogyan kell élni, s mi ennek az egész életnek a mélységes értelme! Ki az akihez oda tudsz ma menni, hogy mi tévő légy?! ki az, aki oly mértékben bele lát a szívedbe, hogy válaszát el is fogadod? Senki. És a Ji-king bölcsei tudták, hogy ez így lesz.”
Még egy személyes megjegyzést, ha megengedtek. Tudom, hogy sokan a jóslással kapcsolatban elég szkeptikusak, én is az vagyok, nem vágytam rá soha hogy egy jósnő megmondja, mi fog velem történni. A jóskönyv egészen más, mert nem a jövődet mondja meg, hanem a hozzá vezető úthoz ad bölcs tanácsot. A problémáid megoldásához nyújt segítséget, amire valljuk meg mindannyiunknak nagy szüksége van ebben a világban. És rajtad áll, hogy ezeket a tanácsokat megfogadod-e vagy figyelmen kívül hagyod. Azt mondja meg: mi az ami “rossz”, mi az ami “jó” jövendőt érlel. Innen ered a mi nagyon pontos “jóslás” szavunk. Kívánom, hogy nektek is segítse az életeteket.
Kérlek, látogass el facebook oldalamra is. Köszönöm, hogy elolvastad az írásom. További szép napot kívánok! 🙂
Képek: timeshighereducation.com; tkkonline; cedrusart.hu; moly.hu; i0.wp_.com; astronet.hu;xero.hu
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: